Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami.
Twój koszyk 0 zł
Kategorie
PL / zł
Lista wpisów
Lista wpisów

Dmuchawa czy odkurzacz do liści, co wybrać ?

24.09.2023
#DMUCHAWA DO LIŚCI
#ODKURZACZ DO LIŚCI
#JESIENNE PORZĄDKI
#USUWANIE LIŚCI

Jesień oprócz pięknego krajobrazu niesie za sobą spadające i zalegające na trawniku liście. Jeśli chcesz pozbyć się ich sprawnie i szybko najlepszym sposobem na to będzie dmuchawa lub odkurzacz do liści.

Dmuchawa, odkurzacz do liści – różnice

Zarówno dmuchawa jak i odkurzacz służą do zbierania liści z trawnika, jednak różnią się między sobą sposobem działania. Dmuchawa poprzez silne powietrze zdmuchuje liście, a także inne zanieczyszczenia w jedno miejsce. Później trzeba je zebrać, w czym pomóc może odkurzacz, który zasysa liście do worka. Niektóre z modeli posiadają też opcje rozdrabniania liści. Na rynku dostępne są także urządzenia 2w1 łączące dmuchawę z odkurzaczem.

Dmuchawa do liści, w naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór modeli, o różnych mocach i rozmiarach. Dostępne są dmuchawy spalinowe, elektryczne jak i akumulatorowe – w zależności od potrzeb Twojego ogrodu. Za pomocą dmuchawy w szybki sposób uporasz się z liśćmi, gałązkami i innymi odpadkami zalegającymi na trawniku. Te o większej mocy, w zimie będą mogły nawet zdmuchnąć lekki śnieg.

Odkurzacz do liści, przeważa nad dmuchawą gdyż od razu zbiera liście do worka. Tutaj również dostępne są różne typy urządzeń: spalinowe, elektryczne czy na akumulator. Wybór odpowiedniego odkurzacza do liści zależy od wielkości ogrodu, dostępu do prądu czy osobistych preferencji. Niektóre z odkurzaczy wyposażone są w funkcje rozdrabniania, dzięki temu maleje objętość zbieranych odpadów.

Zarówno dmuchawy i odkurzacze posiadają dodatkowe elementy zwiększające komfort pracy. Pas, kółka – szczególnie przy cięższych dmuchawach, system antywibracyjny, różne tryby pracy. Podczas wyboru sprzętu dla siebie warto rozważyć rozmiar swojego ogrodu, ilość liści do zbierania oraz inne prace ogrodowe, które chciałbyś wykonać.