Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami.
Twój koszyk 0 zł
Kategorie
PL / zł
Lista wpisów
Lista wpisów

Jak wybrać odpowiednią dmuchawę do liści ? Na co zwrócić uwagę ?

20.09.2023
#DMUCHAWA
#DMUCHAWA DO LIŚCI
#ODKURZACZ DO LIŚCI
#JESIENNE PORZĄDKI
#USUWANIE LIŚCI

Jesień niesie ze sobą opadające kolorowe liście. Mimo, że zapewniają nam piękny krajobraz, to niestety jeżeli zbyt długo będą zalegać na trawniku, mogą stać się przyczyną wielu chorób trawy. Szybkim sposobem na uporządkowanie ogrodu i pozbyciu się liści jest użycie dmuchawy. Urządzenie nie tylko poradzi sobie z liśćmi, ale także z resztkami roślin i innymi zanieczyszczeniami. Wybór odpowiedniej dmuchawy do liści zależy od kilku czynników, które zostały omówione w poniższym artykule.

Podstawowym kryterium doboru odpowiedniej dmuchawy jest dostosowanie jej do wielkości sprzątanej powierzchni. Do wyboru mamy :

Dmuchawy spalinowe - są zwykle mocne i nadają się do obszernych ogrodów. Wyposażone w silnik spalinowy, który zapewnia dużą moc. Zapewniają duży i silny podmuch. Nadają się też do usuwania lekkiego śniegu w zimie. Warto jednak zaznaczyć, że są one dosyć głośne.

Dmuchawy elektryczne - są ciche, nie wydzielają spalin i są bardziej ekologiczne. Idealne do mniejszych ogrodów. W pobliżu ich pracy musi być źródło zasilania.

Dmuchawy akumulatorowe - zasilane akumulatorem. Są poręczne, ciche i nie emitują spalin, a jednocześnie zapewniają mobilność. Przeznaczone do mniejszych i średnich ogrodów.

Wybierając dmuchawę do swojego ogrodu, zwróć uwagę na :

Moc urządzenia – im większa moc dmuchawy, tym praca nią staje się wydajniejsza. Wiąże się to także z prędkością przepływu powietrza. Będzie one przepływało szybciej i mocniej uderzało w liście.

Waga i wygoda obsługi – Waga dmuchawy wpływa na komfort pracy nią. Im bardziej lekkie urządzenie, tym wygodniejsza obsługa. Jeżeli dmuchawa jest ciężka, zwróć uwagę czy posiada pasek na ramię i podpórkę w postaci kółka.

Poziom hałasu – Najgłośniejsze są dmuchawy spalinowe. Niektóre urządzania posiadają funkcje tłumienia hałasu.

Pojemność akumulatora – W przypadku dmuchaw akumulatorowych. Najlepiej wybrać urządzenie o dużej pojemności, wtedy czas pracy będzie dłuższy.

Dodatkowe funkcje - Niektóre dmuchawy mają przydatne funkcje, takie jak mulczowanie liści, regulowane dysze czy wbudowane odkurzacze.

Wybór odpowiedniej dmuchawy do liści może znacząco ułatwić jesienną pracę w ogrodzie. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, zastanów się nad rodzajem dmuchawy, jej mocą i innymi funkcjami, które odpowiadają Twoim potrzebom. Inwestycja w dobre narzędzie może sprawić, że porządkowanie ogrodu stanie się prostsze i bardziej efektywne.