Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami.
Twój koszyk 0 zł
Kategorie
PL / zł
Lista wpisów
Lista wpisów

Przydatne narzędzia i akcesoria do jesiennych prac w ogrodzie

21.09.2023
#JESIENNE PORZĄDKI
#GRABIENIE LIŚCI
#PORZĄDKI W OGRODZIE
#DMUCHAWA DO LIŚCI
#SPRZĄTANIE OGRODU

Podczas jesiennych porządków na działce przydadzą się różne narzędzia i akcesoria, które znacznie ułatwią przygotowanie ogrodu na zimę. Oto lista przydatnych rzeczy, które warto posiadać :

Odkurzacz/Dmuchawa do liści – To sprzęty, które szybko pozwolą Ci się uporać z zalegającymi liśćmi i resztkami gałęzi na trawniku. Pamiętaj, że jeśli nie usuniesz nadmiaru liści z trawy, mogą pojawić się różne jej choroby. W zależności od Twoich wymagań znajdziesz u nas zarówno modele spalinowe jak i elektryczne i akumulatorowe.

Sekator / Nożyce ogrodowe – Wczesną jesienią należy przyciąć krzewy. Wykonuje się to by zdążyły zdrewnieć i zabliźnić rany po cięciu zanim nadejdą mrozy. W tym celu przydadzą się nożyce i sekatory ogrodowe.

Miernik pH gleby – Jesień to dobry czas na sprawdzenie odczynu gleby. Do tego przydatny będzie miernik pH gleby. Jeżeli pH wynosi poniżej 6, potrzebne będzie zwapnienie gleby. Kiedy pH jest za wysokie wtedy ziemia potrzebować będzie zakwaszenia. Najlepiej gdy odczyn jest obojętny lub lekko kwaśny.

Rękawice ogrodowe - Dobrej jakości rękawice ochronią dłonie przed zadrapaniami i pobrudzeniami.

Grabie do liści – Za ich pomocą zgrabimy opadnięte liście lub skoszoną trawę. W naszym sklepie znajdziesz różne rodzaje grabi.

Siekiera – potrzebna będzie przy większych wycinkach, gdy chcemy usunąć większe gałęzie lub całkowicie wyciąć grubsze krzewy czy drzewa.

Piła – Za jej pomocą szybko przytniesz gałęzie, a także przygotujesz drewno opałowe na zimę. W zależności od Twoich wymagać znajdziesz u nas zarówno modele spalinowe jak i elektryczne i akumulatorowe.

Łopata - Możesz nią wykopywać, przekopać ziemię i przesadzać rośliny.

Pamiętaj, że dokładne narzędzia i wyposażenie, które będą Ci potrzebne, zależą od charakteru Twoich ogrodowych prac. Warto jednak mieć je przygotowane przed rozpoczęciem jesiennych porządków, aby sprawnie i efektywnie uporać się z zadaniami ogrodowymi.